Semi-rotacyjne i rotacyjne maszyny Miyakoshi w ofercie Grafikusa

Aktualności

Japońska firma Miyakoshi rozpoczyna właśnie nowy etap w swoim europejskim rozwoju wchodząc na rynek polski dzięki współpracy z firmą Grafikus – Systemy Graficzne Sp. z o.o.

To właśnie obecny od 30 lat na polskim rynku maszyn, materiałów i oprogramowania dla poligrafii Grafikus został dystrybutorem wąskowstęgowych drukarek japońskiego producenta. Grafikus posiada duże doświadczenie w instalacji drukarek i maszyn zarówno dla flexo (COMEXI) jak i offsetowych. Firma Miyakoshi jest producentem maszyn do druku etykiet w technologii offsetowej z zespołami flexo i sitodruku rotacyjnego, foliowania, złocenia, tłoczenia i wykrawania, uszlachetniania, rola-rola oraz rola-arkusz.

Maszyny semirotacyjne Miyakoshi MLP i MWL

Podczas zorganizowanego 22 lutego b.r. przez Miyakoshi i Grafikus OpenHouse już pierwsi klienci mają okazję zapoznać się z najszybszą drukarką w swojej kategorii - semi-rotacyjną maszyną Miyakoshi MLP13H do produkcji wysoko przetworzonych etykiet z prędkością przewyższającą konkurencyjne rozwiązania.

 

Zalety:

  • ・Maksymalna prędkość: 300 odbitek na minutę (niezależnie od długości odbitki)
  • ・Zakres szerokości drukowania : 100 mm do 330 mm (dostępna wersja również 406mm MLP16H)
  • ・Długość raportu : 215.9mm do 406.4mm (8,5”-16”)
  • ・Zespół sztancujący Kocher+Beck
  • ・System kontroli pasowania BST AR4000
  • ・System inspekcji druku BST TubeScan
  • ・Automatyczne pasowanie registrów
  • ・Hybryda : możliwość druku klasycznego OffsetUV oraz bezwodnego Waterless Offset

Semi-rotacyjne maszyny Miyakoshi serii MLP mogą być konkurencją dla druku cyfrowego i flexo w zakresie nakładów od 500 do 30 000 metrów, oferując przy tym jakość druku nieosiągalną dla w/w technik druku, w technologii offset UV oraz waterless UV offset (seria MWL).

Semi-rotacyjna MLP została specjalnie przygotowana dla krótkich nakładów etykiet o wysokich wymaganiach jakościowych (wysokoprzetworzonych). MLP to krótki czas narządu i zredukowana ilość odpadów przy ustawianiu druku.

WYSOKA JAKOŚĆ DRUKU

Technologia offsetowa pozwala producentom etykiet osiągać najwyższą jakość druku, z dokładnym odwzorowaniem punktu i idealnymi przejściami tonalnymi bez zerwań punktu i podobnych ograniczeń charakterystycznych dla innych technologii druku. Offset to wysokie liniatury bez wyrzeczeń, fotograficzna jakość obrazów i reprodukowanych zdjęć, szeroki gamut barwny, często nieosiągalny w cyfrowym druku, to również mniejsza liczba zespołów drukujących.

Szeroka gama podłoży drukowych, etykiety na wina i alkohole Proces przenoszenia obrazu pomiędzy matrycą a podłożem w technologii offsetowej pozwala na druk na powierzchniach szorstkich, niegładkich. Otwiera możliwość druku na podłożach z fakturą, używanych do produkcji etykiet na wino i wyroby alkoholowe, otwierając zupełnie nowe rynki zbytu dla producentów etykiet korzystających dotychczas z innych technik druku jak flexo czy cyfra.

NISKIE KOSZTY DRUKU

Technologia offsetowa to nie tylko wysoka jakość, ale również niskie koszty matryc drukowych w porównaniu do flexo. To również zautomatyzowane, elektroniczne sterowanie procesem ustawiania, kontroli i korekty druku - automatyczne ustawienie registrów, balansu woda/farba, ilości prowadzonej farby.

Automatyzacja

Wysoka automatyzacja i digitalizacja obsługi pozwala osiągać krótkie czasy przezbrojenia maszyny i uruchomienia w pełni spasowanego i zgodnego kolorystycznie druku.

Jeden format obciągów

MLP pozwala na druk wielu formatów przy użyciu jednego tylko rozmiaru obciągu, bez konieczności jego zmiany do każdej kolejnej pracy. Daje to wymierne oszczędności czasu narządu maszyny i kosztów wymiany obciągów.

WYSOKA PRODUKTYWNOŚĆ

Zmiany prac są dokonywane szybko dzięki w pełni elektronicznie sterowanemu procesowi zmiany raportów. Operacja ta nie wymaga dodatkowego osprzętu (brak sleevów) - zmiany cylindrów, sleevów i obciągów. Ogranicza się do wprowadzenia przez drukarza nowego raportu za pomocą dotykowego ekranu komputera i cały proces ustawienia registrów i przestawienia raportów odbywa się w pełni automatycznie.

Wymiana płyt offsetowych jest niezwykle prosta i błyskawiczna. Wszystko to sprawia, że czas przezbrojenia maszyny jest krótki, co daje mierzalne korzyści finansowe w postaci obniżenia kosztów czy możliwość zaoferowania lepszej ceny etykiety.

Przykładowo: wymiana matryc na wszystkich 6 zespołach farbowych (6kolorów) 2 min, rozprowadzenie nowej farby w zespołach 1 min, wymiana rolki na odwijaku – 2min.

Maszyny mogą być wyposażone we wszystkie niezbędne systemy kontroli wstęgi, naprężenia, prowadzenia, pasowania, inspekcji obrazu, czujniki zerwania i wiele innych.

Duże pole zadruku

Raporty w maszynach MLP osiągają do 406,4mm zwiększając produktywność oraz pozwalając na druk bardzo dużych etykiet.

Szerokie możliwości post-pressu w linii

Maszyny Miyakoshi MLP i MWL są wyposażane w linii w 2 dodatkowe zespoły flexo, stacje hotfoil, tłoczenia, złocenia, wykrawania, ażurowania, w rotacyjne sito do lakierowania wybiórczego, laminowania. Również jest możliwość (jako opcja) arkuszowania na wykładaniu.

Parę słów o firmie Miyakoshi

Miyakoshi to japoński producent z ponad 70 letnią historią, sięgającą 1946 roku z siedzibą w miejscowości Chiba w Japonii. Maszyny powstają w 5 nowoczesnych fabrykach w Japonii. Liczba zatrudnionych pracowników w grupie Miyakoshi przekracza 500 osób. W 2015 roku europejska siedziba firmy została zlokalizowana w Madrycie i od tego roku rozpoczęła się wzmożona ekspansja firmy na rynek europejski.

Semi-rotacyjne maszyny Miyakoshi MLP pracują już w Europie od kilku lat, kilkadziesiąt instalacji m.in. w Niemczech, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Francji oraz Bułgarii. W ubiegłym roku można było odwiedzić stoisko firmy i zobaczyć zainstalowane maszyny na targach DRUPA.

 

Pozostałe maszyny w ofercie GRAFIKUS – Miyakoshi

Maszyna serii MVF do produkcji ulotek i instrukcji farmaceutycznych, formularzy biznesowych i druków firmowych, biletów i druków zabezpieczonych. W pełni rolowa offsetowa maszyna z ponad 1000 instalacjami na całym świecie. Zespoły offsetowe kasetowe, flexograficzne, możliwość obracania wstęgi, zespoły do obróbki po druku – szeroka oferta rozwiązań m.in. dziurkowania, perforowania, wykrawania rotacyjnego, arkuszowania i składania ulotek.

Maszyny serii MHL rotacyjne, sleevowe, offset LED UV lub Offset UV przeznaczone do flexible-packaging, z możliwością zadruku folii już o grubościach od 15 mikronów (również shrink sleevów). Dostępne w trzech wersjach, różniących się między sobą przede wszystkim szerokością wstęgi, do wyboru: 470mm, 570mm, 670mm. Możliwe różne konfiguracje obróbki w linii.

do góry