Połączenie spółek Grafikus - Systemy Graficzne Sp. z o.o. oraz INK Polska - Aktualności - Grafikus

Zaufaj jakości i doświadczeniu
Wybierz język
Aktualności

Grafikus

Połączenie spółek Grafikus - Systemy Graficzne Sp. z o.o. oraz INK Polska

Pionierska na rynku zaopatrzenia materiałowego poligrafii, inicjatywa właścicieli spółek, którzy decydują się na połączenie sprawnie działających przedsiębiorstw celem zapewnienia swoim obecnym i nowym kontrahentom pełniejszej oferty produktowej, lepszych warunków handlowych i sprawniejszej obsługi.

               

 

Szanowni Państwo,

Z prawdziwą przyjemnością chcielibyśmy poinformować o rychłym połączeniu spółek: Grafikus Systemy Graficzne  Sp. z o.o. oraz Ink Polska Sp. z o.o. Sp.k. W wyniku połączenia powstanie nowa spółka akcyjna, które będzie prowadzić działalność pod nazwą Grafikus SA. Dokładna data połączenia zależna jest od czasu trwania procedur prawno-formalnych, ale intencją stron jest, aby nowa spółka  rozpoczęła działalność z dniem 01 stycznia 2015.

Grafikus SA będzie pełnym następcą prawnym łączących się spółek: jako taka, nowa firma w całości dochowa zobowiązań i umów obowiązujących łączące się podmioty ze swymi kontrahentami, a w szczególności z klientami oraz dostawcami.

Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. została założona w roku 1986. Spółka oferuje materiały poligraficzne oraz maszyny i urządzenia. Jest dystrybutorem i partnerem wiodących renomowanych światowych producentów zarówno materiałów jak i maszyn (przygotowalnia, druk, introligatornia). Firma szczególną uwagę przykłada do zapewnienia swoim klientom wszechstronnej opieki technicznej oraz serwisu posprzedażowego.

Ink Polska Sp. z o.o. sp.k., poprzednio znana jako Sun Dystrybucja Sp. z o.o., to poznańska firma z dziesięcioletnią tradycją specjalizująca się głównie w sprzedaży farb graficznych oraz lakierów. Spółka posiada bogato wyposażone laboratorium i zaplecze produkcyjne (farby fleksograficzne, lakiery). Znaczącym osiągnięciem spółki jest uzyskanie pozycji wiodącego krajowego dostawcy farb i lakierów do druku wąsko wstęgowego (etykietowego).

Obie łączące się spółki posiadają długą tradycję oraz bogate doświadczenie w działalności na rynku poligraficznym. Jednocześnie obszary kompetencji obu firm, w części wspólne, doskonale się uzupełniają. Właściciele oraz kierownictwo nowej spółki wierzą, że połączone zespoły sprzedaży, jak również rozbudowany dział serwisu i opieki technicznej, w jeszcze doskonalszy, szybszy i w pełni profesjonalny sposób prowadzić będą obsługę Państwa firm – naszych klientów.

Podkreślić warto, że jest to bardzo rzadka, wręcz pionierska na rynku zaopatrzenia materiałowego poligrafii, inicjatywa właścicieli spółek, którzy decydują się na połączenie sprawnie działających przedsiębiorstw celem zapewnienia swoim obecnym i nowym kontrahentom pełniejszej oferty produktowej, lepszych warunków handlowych i sprawniejszej obsługi.

Siedzibą nowej spółki będzie Warszawa, a dokładnie obecna siedziba spółki Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. Oddziały spółki Grafikus w Katowicach, Krakowie i Warszawie dalej będą prowadzić swoją działalność: oddziały obu spółek w Poznaniu zostaną połączone, o dokładnym terminie tej zmiany będziemy Państwa informować.  

Do czasu połączenia nie zostanie zmieniony system sprzedaży (przyjmowanie zamówień; fakturowanie; realizacja zamówień – dowóz towarów), nie zmieniają się też osoby, które były dotychczas odpowiedzialne za wielopłaszczyznowe kontakty z Państwa firmą (biuro obsługi klienta, służby finansowe, działy sprzedaży i techniczny). O przyszłych zmianach wynikających z integracji firm i ich systemów księgowych etc. będziemy informować na bieżąco. Dołożymy wszelkich starań, aby fakt łączenia spółek nie powodował żadnych odczuwalnych dla Państwa niedogodności.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji, chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania lub też udzielimy dodatkowych informacji:

 

Jacek Kuśmierczyk         

Marek Garboliński         

 

Załączniki do strony

Nasi dostawcy