BoFood Organic

Nowości produktowe

Seria farb BoFood Organic dedykowana jest do produkcji opakowań spożywczych przy użyciu technologii druku offsetu arkuszowego.

To pierwsza na rynku seria farb offsetowych nadająca się do druku wewnętrznej strony opakowania  dla przemysłu spożywczego. Chodzi tu o wewnętrzną stronę opakowania mającego bezpośredni kontakt z produktem spożywczym.

Wszystkie obecne farby offsetowe przeznaczonego do druku opakowań spożywczych są rekomendowane  „tylko” w aplikacji na zewnętrznej stronie opakowania.

W przypadku farb niskomigracyjnych, takich jak BoFood® MH, komponenty mogące potencjalnie migrować są środkami spożywczymi. Stałe części składowe farby, takie jak żywice, pigmenty lub dodatki do farby nie są oceniane pod względem bezpośredniego kontaktu z żywnością. Z tego powodu zadruk stykającej się z żywnością wewnętrznej strony opakowania nie jest zalecany.

Surowce służące do produkcji serii BoFood Organic są  zatwierdzone do kontaktu z żywnością. Farba zawierająca tego typu komponenty nie wpływa toksykologicznie na  nawet w działaniu krótko jak i długo terminowym przy bezpośrednim kontakcie.

Seria BoFood Organic  jest produkowana podobnie jak inne farby dla przemysłu spożywczego.

 Z powodu użycia niskozapachowych składników wiążących, rekomenduje się lakierowanie wydruków lakierami dyspersyjnymi z grupy BoFood Organic.   

W związku z zastosowaniem pigmentów spożywczych, dostępne odcienie kolorów CMYK różnią się od ogólnie używanych oraz częściowo mają niższą światłotrwałość.

 

do góry